MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi prezentuje svoju novú hlasovú asistentku Xiao Ai vo videu
zdroj: youtube.com / Mi

Xiaomi prezentuje svoju novú hlasovú asistentku Xiao Ai vo videu

Xiao Ai dokáže kúpiť lístky do divadla, vyrátať za vás príklad, ale napríklad aj ovládať svetlo vo vašom dome.

Hlasoví asistenti sú niečo, o čom budeme ešte v budúcnosti často počuť. Keď Apple v roku 2011 predstavil svoju hlasovú asistentku Siri, spôsobil tým menšiu revolúciu v tom, ako používame smartfóny. Po Apple prišli s vlastnými hlasovými asistentmi aj ďalšie veľké spoločnosti. Cortana od Microsoftu, Alexa od Amazonu, Bixby od Samsungu a tak ďalej. K nim sa od minulého mesiaca pridáva aj hlasová asistentka od Xiaomi

Xiaomi nám minulý mesiac predstavilo nový high-end telefón s názvom Mi Mix 2S. Mobil prišiel okrem silného výkonu a kvalitného fotoaparátu aj s novinkou, na ktorú sme pri Xiaomi neboli zvyknutí. Debutovala tu hlasová asistentka Xiao Ai. Spoločnosť nám teraz priniesla reklamné video, ktorým sa snaží dokázať, že Xiao Ai dokáže konkurovať takým menám ako Siri či Cortana. 

zdroj: youtube.com / Mi

Celé video je v čínskom jazyku. Našťastie, súčasťou sú anglické titulky, takže s porozumením by nemal byť problém. Číňania sa, ako sme už zvyknutí, inšpirovali úspešnejšími spoločnosťami. V dizajne Xiao Ai nájdeme niekoľko spoločných prvkov s hlasovým asistentom od Google, napríklad typické farebné pruhy.

Video nám prezentuje mnoho užitočných funkcií. Majitelia Xiaomi telefónov môžu pomocou hlasových povelov prehrávať hudbu, nastaviť budík, ovládať domáce spotrebiče, prekladať texty a hlas v reálnom čase a ešte omnoho viac. Bohužiaľ, hlasová asistentka zatiaľ rozpráva len čínskym jazykom. Užívatelia po celom svete si ale už teraz pýtajú anglickú verziu. Spoločnosť nám zatiaľ neoznámila, či na nej vôbec pracuje. Zostáva nám teda len čakať alebo sa naučiť po Čínsky.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio