Mobil.sk Mobil.sk

Čínska značka vynašla spôsob, ako sa úplne zbaviť výrezu. Bude ich smartfón revolučný?
zdroj: Mrwhosetheboss / Youtube.com

Čínska značka vynašla spôsob, ako sa úplne zbaviť výrezu. Bude ich smartfón revolučný?

Už dlhšiu dobu počúvame o tom, ako niekoľko svetových značiek chystá ohybné a skladacie smartfóny, ale zdá sa, že ani klasické smartfóny ešte nepovedali svoje posledné slovo.

Po tom, čo mobil s názvom Essential Phone prišiel s výrezom displeja, ktorý neskôr spopularizoval najmä iPhone X. Po ňom začali výrez do svojich smartfónov húfne umiestňovať aj ostatné renomované značky, ktoré sa dnes doslova predháňajú v tom, ktorá z nich prinesie smartfón s čo najväčším pomerom displeja na prednej strane. Zdá sa, že tichý závod vyhral niekto úplne nenápadný, čínsky výrobca Doogee.

Doogee totiž predstavil svoju víziu telefónu, ktorý má na prednej strane skutočne iba displej. Bez rámčekov, bez kompromisov, bez výrezu. Ten sa výrobcovi podarilo schovať veľmi zaujímavým spôsobom. Doogee sa nechal inšpirovať vysúvacou konštrukciou, ktorá bola populárna najmä v minulosti. Vyriešil tým ukrytie kamier a senzorov, aby nebolo nutné displej zmenšovať.


Doogee Mix 4 je v tomto momente ešte prototypom, ale niekoľkým šťastlivcom sa k nemu už podarilo dostať. Zaujímavý smartfón s pomerom displeja 97 percent by po uvedení do predaja mohol byť vyhľadávaným kúskom, pretože Doogee zvykne svoje smartfóny predávať za naozaj skvelé ceny. Jedinou nevýhodou tak zrejme ostane hrúbka smartfónu. V porovnaní so Samsungom Galaxy S9 (8,5 mm) alebo iPhonom X (7,7 mm) má totiž Doogee Mix 4 hrúbku až 11, čo je až o 30 percent navýšenie oproti Galaxy S9. Vadilo by vám to?

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio