MOBIL.sk MOBIL.sk

Možno sa dočkáme "malého" Samsungu Galaxy S9 mini
zdroj: MOBIL.sk

Možno sa dočkáme "malého" Samsungu Galaxy S9 mini

Posledným odľahčeným mini modelom vlajkovej lode od Samsungu bol Galaxy S5 mini v roku 2014. Odvtedy spoločnosť Samsung na zmenšené modely akosi zanevrela. Situácia sa však tento rok podľa všetkého zmení.

Mini modely boli veľmi obľúbené najmä pred pár rokmi. Vznikli ako odľahčené verzie veľkých vlajkových lodí. Ľuďom s malými rukami totiž trend zväčšovania smartfónov veľmi nevyhovoval. No napriek tomu chceli zariadenie, ktoré by im v oblasti výkonu poskytovalo viac než len kompromisy. Samsungy Galaxy S3 mini, S4 mini a S5 mini takýmito smartfónmi boli, no kým napríklad Sony v tomto trende so svojimi verziami Compact zotrvalo dodnes, Samsung túto myšlienku opustil.

O to viac prekvapilo zariadenie s kódovým označením SM-G8750, ktoré by mohlo byť pokračovateľom týchto zmenšených modelov. Mobil sa objavil medzi zariadeniami výkonnostného testu Geekbench a prezrádza niekoľko zaujímavých faktov o smartfóne. Prvým je použitý čip. Qualcomm Snapdragon 660 je čipom strendej triedy, no nenechajte sa tým pomýliť. Ide o výkonný 8-jadrový čip s grafickou kartou Adreno 512. Jeho výkon a výbava sú v mnohom podobné najvýkonnejšiemu mobilnému čipu dneška, Snapdragonu 845.

Na palube budú aj 4 GB pamäte RAM, Android 8.0 Oreo a batéria s kapacitou 2500 až 2750 mAh. To je menej než má klasický Galaxy S9, no musíme vziať do úvahy fakt, že pôjde o menšie zariadenie s menším displejom a zrejme aj rozlíšením, a tak skvelý výkon bude možné dosiahnuť aj s menej výkonnými komponentami. Otáznik visí aj nad displejom. Ten bude zrejme typu Infitnity a pravdepodobne po vzore vlajkových lodí zahnutý po okrajoch s veľkosťou 5 palcov. 

Geekbench

Áno, hodnota uhlopriečky, ktorá pred pár rokmi patrila najväčším smartfónom, by tento rok mala dostať označenie mini. Rozdiel bude v tom, že rámčeky okolo displeja budú podstatne menšie než pred rokmi, o pohodlie pri držaní v ruke sa teda netreba báť. V závere uvádzame, že v konečnom dôsledku sa môže jednať aj o iný model strednej triedy, žiadna z informácií totiž nie je oficiálna. Viacero svetových technologických serverov si však myslí, že je tu veľká šanca práve pre pomenovanie Galaxy S9 mini.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio