MOBIL.sk MOBIL.sk

Štyri jadrá sú málo. Do notebookov mieria 6-jadrové procesory!
zdroj: Intel

Štyri jadrá sú málo. Do notebookov mieria 6-jadrové procesory!

Intel včera predstavil svoju novú generáciu procesorov pre prenosné počítače. Sú rýchlejšie, majú novú architektúru, ale hlavne viac jadier!

pre profesionálov, ale najmä nového kráľa ich portfólia - procesor Core i9-8950HK. Ten sa zaradí na absolútny vrchol ponuky. Každé z jeho šiestich jadier bude taktované na 2,9 GHz a v režime Turbo Boost sa krátkodobo dokáže pretaktovať až na 4,8 GHz. Procesor tiež vďaka technológii Hyper Threading bude virtuálne pracovať ako 12-jadrový čip. Podobne na tom budú aj o triedu nižšie čipy Core i7, ktoré sa počtom jadier "ídeviatkám" vyrovnajú.

Výkon v porovnaní s minulými generáciami procesorov / Intel

Jadrá v i9 budú odomknkuté, takže hráči si procesor budú môcť pretaktovať. Intel Core i9 bude až o 29 % výkonnejší než minuloročný top model procesoru Core i7. Je zaujímavé, že hoci pôjde o procesory určené pre notebooky, spoločnosť Intel vo svojich tabuľkách zamerala aj na editovanie 4K videí. Tu bude i9 výkonnejší až o 58 %. Notebooky vybavené novou generáciou procesorov teda nebudú žiadne"bábovky". Pôjde o rýchle stroje pripravené na náročnú editáciu videí. Intel konečne začal brať vytváranie a streaming videí vážne.

Celá ponuka nových mobilných procesorov 8. generácie / Intel

Veľmi zaujímavou funkciou nových procesorov bude tiež Optane memory. Ide o funkciu, ktorá v prípade potreby zrýchľuje načítavanie dát z pevných diskov pripojených cez SATA až o 1,7 x rýchlejšie pri médiách a 4,7 x rýchlejšie pri počítačových hrách. Procesory s podporou Optane memory spoznáte v ponuke veľmi jednoducho, budú označené ako Core i5+, i7+ a i9+.

Intel Core i5, i7 a i9 / Intel

Jedinou vecou, o ktorej sa spoločnosť Intel nezmienila, je pre nás tou najdôležitejšou - cena. Ceny niektorých procesorov si vieme odvodiť z minulých generácií, ale 6-jadrový Core i9 je absolútnou novinkou a určite by každého zaujímalo, nakoľko tento výkonný skvost predraží budúce notebooky. Snáď sa Intel vyjadrí čoskoro.

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio