Mobil.sk Mobil.sk

Postavte si najkrajšie stavby Slovenska vo vydarenej slovenskej hre Slovakia Up​
zdroj: pexels.com

Postavte si najkrajšie stavby Slovenska vo vydarenej slovenskej hre Slovakia Up​

Bratislavský hrad, Nitriansky hrad, Dóm sv. Mikuláša či Trenčiansky hrad. Postaviť si tie najkrajšie slovenské pamiatky nebolo nikdy jednoduchšie.

Slovensko je nádherná krajina. Chváliť sa môžeme krásnou prírodou, ešte krajšími ženami, ale nesmieme zabúdať ani na naše pamiatky. Náš malý štát je plný rôznych pekných hradov, zámkov a iných budov, ktoré majú dlhú a zaujímavú históriu. Práve na tie sa rozhodol zamerať mladý slovenský vývojár Peter Sekera, ktorý vystupuje pod menom Sekip Games, v hre Slovakia Up.

Slovakia Up funguje na overenom princípe hier, v ktorej sa snažíte postaviť čo najväčšiu budovu pomocou pohybujúcich sa blokov. Vašou úlohou je vystihnúť správny moment a umiestniť blok tak, aby neprečnieval. Týmto spôsobom musíte postaviť čo najväčšiu budovu. Na rozdiel od ostatných aplikácií na Google Play ale v tejto staviate reálne slovenské stavby. 

V hre si môžete postaviť budovy zo všetkých kútov Slovenska. Od Bratislavského hradu a Mestskej veže v Trnave, cez Mestský hrad v Banskej Bystrici až po Oravský hrad a Jakabov palác v Košiciach. Celkovo ich je v aplikácií 8. Vyzdvihnúť musíme jednoduchú hrateľnosť a hlavne peknú, minimalistickú grafiku. Každá jedna budova je špecifická a na stavby je radosť sa pozerať. Súčasťou hry sú aj kvízy o týchto pamiatkach, ktoré trošku prevetrajú vaše vedomosti. Odmenou vám budú mince, za ktoré si môžete odomknúť ďalšie a ďalšie budovy.

Ide skvelé spracovanie overeného konceptu a jeho napasovanie do našich slovenských pomerov. Hra poteší hrdých národniarov, ktorí si môžu postaviť slovenské pamiatky, ale aj ľudí, ktorí toho o našom Slovensku tak veľa nevedia a aspoň touto formou im autor predstavil jedny z našich najkrajších budov. Jediné, čo je škoda je, že po postavení každej budovy sa nám neukáže náš výtvor. Aj keď, zrejme by už reálnu budovu veľmi nepripomínal. Každopádne, autorovi držíme palce v jeho ďalších projektoch, vydarených slovenských hier na Google Play nie je vôbec veľa.

zdroj: facebook.com / Sekip Games
  • Názov: Slovakia Up
  • Kompatibilita: Android
  • Hodnotenie užívateľov: 5/5 hviezdičiek
  • Cena: zadarmo
  • Stiahnuť z Google Play
zdroj: youtube.com / sekipgames

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio