Mobil.sk Mobil.sk

Apple začal predávať príslušenstvo k Macom vo farbe Space Grey. Priplatíte si!
zdroj: apple.com

Apple začal predávať príslušenstvo k Macom vo farbe Space Grey. Priplatíte si!

Spoločnosť Apple v lete minulého roku predstavila svoj iMac Pro v šedej farbe Space Grey a spolu s ním aj klávesnicu Magic Keyboard, Magic Trackpad a myš Magic Mouse. Ostatní používatelia si však toto príslušenstvo zakúpiť nemohli. Pred pár dňami sa to zmenilo.

Príslušenstvo vo farbe Space Grey bolo exkluzívne pribaľované k počítačom Mac Pro, ktorých cena začína na sume zhruba 5000 eur, čo je pre bežného smrteľníka nepredstaviteľná suma za počítač. Záujemcovia o toto príslušenstvo sa teda museli spoliehať na to, že niekto si na šedú farbu počítačovej myši nepotrpí a bude ju chcieť predať.

Magic Keyboard
Magic Keyboard / Apple.com

Šedé periférie sa okamžite stali veľmi zaujímavým predajným artiklom na rôznych weboch, kde ich majitelia predávali za podstatne vyššie sumy, ako by ste si ich kúpili v obchode. Za ten pocit exkluzivity boli niektorí jedinci ochotní zaplatiť podstatne viac. Týchto ľudí zrejme informácia o dostupnosti šedého príslušenstva k počítačom od Apple veľmi nepoteší. Všetkých ostatných, naopak, áno.

Magic Mouse / Apple.com

Apple si je však vedomí toho, že nemôže svoj (úspešný) marketing nedostupnosti len tak hodiť do koša, a tak sa rozhodol, že šedé príslušenstvo bude drahšie než klasické strieborno-biele. Každému tmavému kúsku prihodil na cenu 20 amerických dolárov. Bezdrôtová klávesnica Magic Keyboard tak stojí 149 USD, myš Magic Mouse 99 USD a Magic Trackpad 149 USD. Podobné zvýšenie cien môžeme očakávať aj v cene prepočítanej na eurá. Všetky funkcie príslušenstva ostávajú rovnaké ako pri pôvodných modeloch, zmenila sa iba farba. Boli by ste si ochotní priplatiť len kvôli rozdielnej farbe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Magic Trackpad / Apple.com
zdroj: apple.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio