MOBIL.sk MOBIL.sk

Adaptívne prehrávanie YouTube videí je tu konečne aj pre smartfóny s Androidom!
zdroj: Google Play

Adaptívne prehrávanie YouTube videí je tu konečne aj pre smartfóny s Androidom!

Jeden by si pomyslel, aplikácia od Google ponúkne nové funkcie najpr pre operačný systém Android. No nie je tomu tak zakaždým.

YouTube pre operačný systém iOS dostal v minulom roku aktualizáciu, ktorá prinášala jednu zásadnú novinku. Tou bolo adaptívne prehrávanie videí s rôznym pomerom strán. S operačným systémom iOS sa vám tak už nestalo, že pokiaľ bolo na YouTube nahrané video na výšku, že ste si ho prezerali s čiernymi pruhmi bo jeho bokoch.

Novinku sme veľmi vítali, pretože takéto videá ste si jednoducho nemohli pozrieť v plnom rozlíšení, keďže vždy, keď ste si video otočili sa automaticky objavili aj čierne pásy po bokoch a veľkosť videa na výšku bola limitovaná šírkou displeja. Aktualizácia sa však týkala iba iPhonov, iPodov a iPadov. YouTube však oznámil, že v týchto dňoch sa táto vymoženosť dostáva aj na zariadenia s Androidom.

Pokiaľ teda nájdete na YouTube video točené na výšku (poprípade video s neštandardným pomerom strán) aplikácia sa namiesto rušivých pruhov po bokoch jednoducho prispôsobí pomerom strán videa. Aplikácia pre Android sa tak konečne doťahuje na úroveň YouTube pre iOS.

Spoločnosť YouTube na svojom twitterovom účte jedným dychom dodáva, že tmavý režim (ktorý už zariadenia s iOS majú už zhruba 2 týždne) dorazí na Android veľmi skoro.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio