MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Mi Mix 2S: Prémiový čínsky drak bez výrezu
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 2S: Prémiový čínsky drak bez výrezu

Xiaomi Mi Mix 2 bola vlajkovou loďou spoločnosati Xiaomi pre druhú polovicu minulého roka. Vcelku vydarený model stál proti menám ako OnePlus 5T alebo Huawei Mate 10 Pro. Dnes čínsky výrobca predstavil pokračovateľa Mi Mix 2S.

Xiaomi sa modelom Mi Mix 2S snaží hrať trochu odlišnú hru než v minulosti. Zdá sa, že si našlo svoju dizajnovú cestu (až na tú zadnú stranu) a investuje veľa do marketingu, vzhľadu a všeobecného vnímania značky. Mi Mix 2S však stále ostáva relatívne lacným zariadením.

Xiaomi Mi Mix 2S / Xiaomi

Na prednej strane smartfónu prekvapivo nenájdete žiadny výrez. Napriek tomu, že sa o výreze v kuloároch uvažovalo, pretože ho do smartfónov dávajú jednoducho všetci, Xiaomi sa rozhodlo ostať pri svojom osvedčenom koncepte. 6-palcový bezrámčekový FHD+ (2160 x 1080) AMOLED displej s omerom strán 18:9 je umiestnený v hornej časti prednej strany tak, ako u predchodcov. Z troch strán tu teda máme tenké rámčeky. 8-megapixelová selfie kamerka je opäť umiestnená v spodnej časti a podporuje odomykanie smartfónu tvárou.

Xiaomi Mi Mix 2S / Xiaomi

Zadná strana je vyrobená z keramiky a veľmi pripomína iPhone X. Jediným rozdielom je čítačka odtlačkov prstov umiestnená v strede a nápis MI MIX DESIGNED BY XIAOMI. Zaujímavosťou je tiež v dnešnej dobe netradičný infra port. Duálny fotoaparát má rozlíšenie 12 + 12 megapixelov v usporiadaní širokouhlý objektív + teleobjektív. To značí, že aj Mi Mix 2S bude zvládať bokeh efekt so zväčšenou hĺbkou ostrosti. Spoločnosť Xiaomi použila senzor IMX363 od Sony, ktorý sa veľkosťou jednotlivých pixelov 1,4 mikronov radí k špičke. Fotoaparát je vybavený umelou inteligenciou, ktorá rozpozná scénu a automaticky nastaví najvhodnejšie parametre pre čo najlepšiu kvalitu fotiek. V nezávislom foto teste DxOMark získal Xiaomi Mi Mix 2S 97 bodov.

Xiaomi Mi Mix 2S (8 obrázkov v galérii)

Vo vnútri hľadajte to najlepšie. 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6/8 GB RAM a 64 GB / 128 GB / 256 GB pamäte. Škoda, že podora pre pamäťové karty chýba. Ale s týmito špecifikáciami sa na nedostatok pamäte bude môcť sťažovať iba málokto. 3400 mAh batéria má rovnakú kapacitu ako predchodca. Novinkou je ale 7,5 W bezdrôtové nabíjanie. V súvislosti s touto funkciou Xiaomi predstavilo aj bezdrôtový nabíjací pad, ktorý bude predávať za cenu 99 juanov, čo je v prepočite iba 12 €. Ďalšie špecifikácie smartfónu sú rovnako ukážkové. Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, 4G VoLTE siete, podpora dual SIM a USB-C konektor. Žiaľ, 3,5 mm audio jack v smartfóne nenájdete. Xiaomi Mi Mix 2S bude poháňať operačný systém Android Oreo s grafickou nadstavbou MIUI 9. V súvislosti s Androidom uvedieme ešte fakt, že model bude podporovať platformu ARCore pre rozšírenú realitu.

Na trhu bude dostupných niekoľko verzií, ktorých ceny si môžete pozrieť v tabuľke nižšie. Xiaomi Mi Mix 2S bude dostupný v dvoch farbách (čierna a keramicky biela). Ohľadom medzinárodnej dostupnosti zatiaľ nepadla ani zmienka, ale keďže podporuje globálne LTE siete, je veľmi pravdepodobné, že si ho Xiaomi neplánuje nechať iba pre domácu Čínu.

Varianty modelu Xiaomi Mi Mix 2SCena v ČíneHrubý prepočet v €
6 GB RAM / 64 GB pamäteCNY 3299423 €
6 GB RAM / 128 GB pamäteCNY 3599462 €
8 GB RAM / 256 GB pamäteCNY 3999512 €


Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio