MOBIL.sk MOBIL.sk

Čím najlepšie vyčistíte displej smartfónu a čím ho radšej nečistiť
zdroj: pxhere.com

Čím najlepšie vyčistíte displej smartfónu a čím ho radšej nečistiť

V roku 2007 sa začali objavovať prvé smartfóny s kapacitnými displejmi, ktoré sú kryté sklom. Zmizli klávesnice a my sa tak môžeme kochať obrazom na veľkých displejoch. A tiež špinou a mastnotou, ktorá sa na ne lepí. Čím ich vyčistiť a čím radšej nie?

Pokiaľ sa jedná o čistenie displejov, dnes nájdete na trhu množstvo špeciálnych čističov na obrazovky smartfónov. Mnohé z nich obsahujú alkohol, ale niektorí výrobcovia vrátane spoločnosti Apple ich neodporúča používať. 

Displeje smartfónov dnes obsahujú špeciálny oleofóbny náter, ktorý nedovolí špine a mastnote naviazať sa priamo na sklo, a teda je ich čistenie oveľa jednoduchšie než v minulosti. Použitím hrubších materiálov by ste tento náter mohli poškodiť a časom by čistenie displeja mohlo byť náročnejšie.

Vo všeobecnosti je asi najlepšou voľbou handrička z mikrovlákna, teda handrička, ktorú predávajú na čistenie okuliarov. Postačí ju jemne pokropiť vodou a čistenie je veľmi rýchle. Pokiaľ by ste sa aj rozhodli použiť prostriedok priamo na čistenie skiel, nikdy ho na handričku nenaneste veľa. Rovnako neodporúčame nanášať vodu alebo prostriedok na čistenie priamo na smartfón. Tekutinu vždy naneste na handričku. Pokiaľ máte bojové podmienky, postačí aj jemný papierový obrúsok.

Ak chcete predchádzať zašpineniu, používajte flipové zatváracie púzdro s vnútornou výstelkou z nejakej jemnej tkaniny. Značne to špinu na displeji eliminuje. Na špinu a odtlačky prstov tiež platí matná fólia. V dnešnej dobe sú v obchodoch dostupné najmä tvrdené sklá. Obchodníci vám budú tvrdiť, že je to to najlepšie, čo si môžete na displej nalepiť. Pár z nich sa o tom snažilo presvedčiť aj mňa, ale keďže mám trochu väčšie skúsenosti v tejto oblasti, svojimi pohotovými odpoveďami som ich začal dostávať do úzkych. Vcelku zábavné.

Tvrdené sklá sú síce fajn, ale ide v prvom rade o biznis pre obchodníkov. Nie je žiadnym tajomstvom, že pri páde síce často sklo ostane celé, ale displej sa rozbije. Navyše sa môže stať, že hrubšie sklá spôsobia zníženú citlivosť na dotyky. Po aplikovaní matnej fólie váš displej síce nebude chrániť super odolné sklo, ale displej bude takmer bez mastnoty a odtlačkov.

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio