MOBIL.sk MOBIL.sk

5 Instagramových trikov, ktoré z vás spravia PRO užívateľa
zdroj: pexels.com

5 Instagramových trikov, ktoré z vás spravia PRO užívateľa

Priznajte sa, o koľkých z týchto možností ste ani len netušili?

Instagram je populárna sociálna sieť, ktorá si za krátky čas získala množstvo užívateľov. Pokiaľ k nim patríte aj vy, určite neprestávajte čítať tento článok. Máme tu pre vás 5 skvelých tipov, o ktorých ste zrejme netušili a pomôžu vám vytiahnuť z appky maximum!

1. Kedy ste boli naposledy aktívni?

Instagram umožňuje sledovať, ktorý váš priateľ je online. V prípade, že aktívny nie je, ukáže vým kedy bol naposledy na svojom účte. V prípade, že dbáte o svoje súkromie a nechcete, aby ľudia, ktorí vás sledujú videli, kedy ste prihlásení, môžete to jednoducho skryť. Stačí ísť na svoj profil, otvoriť nastavenia (ozubené koliesko) a vypnúť možnosť „Zobraziť stav aktivity“.

2. Zmazanie už odoslanej správy

Instagram ponúka možnosť, ktorú by sme potrebovali pri viacerých chatovacích aplikáciách – možnosť odstrániť už odoslanú správu. Stačí podržať prst nad vašou správou a zvoliť možnosť „zrušiť odoslanie“. Len treba byť dosť rýchly, aby si to druhá osoba už nestihla prečítať.

3. Dúhový text

Svoje „storíčka“ môžete oživiť pomocou dúhového textu vďaka jednému jednoduchému tipu. Označíte celý text a jeden prst podržíte na konci označeného textu. Druhý prst priložíte na zmenu farby. Následne stačí posúvať prvý prst doľava, čím budete označovať stále menšiu časť textu a druhým prstom voľne posúvať po škále farieb. Rýchlo tak docielite dúhový efekt na vašom texte.

4. Už žiadne otravné Príbehy

Pokiaľ máte v profile ľudí, ktorí si tak trochu príliš „ulietavajú“ na instagramových príbehoch a denne pridajú desať nudných príspevkov, asi to nie je nič, čo vás zaujíma. Máme pre vás ale dobrú správu. Môžete ich sledovať a zároveň vypnúť zobrazovanie Príbehov. Stačí podržať prst nad ikonkou Príbehu a stlačiť „Odstaviť“. V prípade, že si to nakoniec rozmyslíte, stále máto možnosť vrátiť všetko naspäť rovnakým postupom. Ikonku „odstaveného profilu“ nájdete na konci Príbehov v šedých farbách.

5. Upozornenia na konkrétne profily

Naopak, ak sledujete profily, ktoré naozaj milujete a fotky pridávajú skôr zriedka, môžete si nastaviť upozornenia na ich príspevky. Stačí zvoliť tri bodky, ktoré sa nachádzajú pri konkrétnom príspevku a z otvoreného menu ťuknúť na „Zapnúť upozornenia na príspevky“.

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio