MOBIL.sk MOBIL.sk

EXPERIMENT: Fotograf vymazal svoje účty na sociálnych sieťach s 1,5 miliónom sledovateľov. Toto sa stalo!
zdroj: MOBIL.sk / pexels,com

EXPERIMENT: Fotograf vymazal svoje účty na sociálnych sieťach s 1,5 miliónom sledovateľov. Toto sa stalo!

Profesionálny fotograf krajiniek, Dave Morrow, sa minulý rok rozhodol zrušiť sa zo všetkých sociálnych médií. Jeho rozhodnutie zmenilo jeho život a fotografie.

Dave Morrow strávi 9 mesiacov z roka vo svojej dodávke na nikdy nekončiacom výlete po prírode, kde sa snaží zachytávať fotografie a robí rôzne experimenty, ako čo možno najviac optimalizovať svoj pracovný čas a život všeobecne.

V roku 2017 dostal nápad na experiment, ktorý by zrejme neskrsol v hlave žiadneho súčasného fotografa - zrušiť sa zo všetkých sociálnych sietí. Dave sám seba opisuje ako človeka, ktorý berie všetko alebo nič, takže nemohol sa len tak odhlásiť zo svojich účtov, musel ich vymazať.

V tom čase mal zhruba 1 milión sledovateľov na Google+, 500 000 na sociálnej sieti Facebook a 15 000 na Instagrame. Mal teda viac ako 1,5 milióna sledovateľov dokopy a všetkých do jedného zrušil.

Jeho dôvodom na odchod bolo, že až priveľa času trávil na sociálnych sieťach a aj keď si to neuvedomoval, zrazu nadobudol pocit, ako keby ho definovali. Následne si položil otázku, čo by sa stalo, keby všetku tú energiu, ktorú venoval práve sociálnym sieťam, by investoval len do fotografovania a do objavovania nových miest.

Fotograf Dave Morrow / youtube.com


Jednou z jeho najväčších obáv bola predstava, že príde o návštevníkov a fanúšikov, ich pozretia a návštevy boli totiž zásadnou súčasťou jeho biznisu. Jeho obavy sa však po čase rozplynuli. Zistil totiž, že sa viac sústredí na prácu a jej kvalitu, čo mu v konečnom dôsledku prinieslo viac ľudí, ktorí do styku s jeho fotografiami prišli.

Po roku mimo sociálnych sietí je jeho záver takýto: "Nemôžem uveriť, že som tri alebo štyri roky strácal čas denno-denným zverejňovaním príspevkov na sociálne siete. Chcel by som podporiť všetkých kreatívcov, aby zrušili svoje účty na sociálnych médiách. Vypnite ich."

Hovorí tiež, aby kreatívci venovali každú minútu a sekundu životnej energie na to, aby vytvorili niečo, čo má dlhodobú víziu a čo naozaj milujú. Ak to spravia, tak sa im každá minúta a sekunda investovaná do tejto činnosti vráti exponenciálne viac, než by im mohla poskytnúť akákoľvek sociálna sieť. Viac si o ňom môžete prečítať na jeho webovej stránke.

Dave a jeho príbeh so sociálnym experimentom v 11-minútovom videu

zdroj: Dawe Morrow / youtube.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio