MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTube zakazuje videá ukazujúce, ako si vyrobiť zbraň
zdroj:

YouTube zakazuje videá ukazujúce, ako si vyrobiť zbraň

Téma strelných zbraní je veľmi živá najmä v Amerike. K zbraniam sa tam totiž dá dostať v porovnaní s Európou veľmi jednoducho. To prináša riziká v podobe streľby na verejnosti. YouTube sa preto rozhodol zakročiť.

Po tom, čo YouTube pred časom zakázal videá zameriavajúce sa na predaj strelných zbraní, chystá ďalšie obmedzenia. Po novom maže a zakazuje nahrávať aj video obsah znázorňujúci výrobu strelných zbraní, či obsah propagujúci rôzne doplnky k nim.

YouTube túto zmenu urobil v tichosti, keď zmenil podmienky nahrávania a používania svojej stránky. Ako prvá o tom informovala agentúra Bloomberg. Najsledovanejší video portál na svete bol dlhšiu dobu kritizovaný za to, že na svojich stránkach umožňuje jednotlivcom propagovať strelné zbrane.

Nové opatrenia boli prijaté po oživení debát na túto tému. Len minulý mesiac sa totiž v meste Parkland na Floride odohrala streľba, ktorá zapríčinila smrť 17 ľudí. Na technologické spoločnosti je teda vytváraný tlak, aby pre kontrolu obsahu so zbraňami na internete urobili viac. 

"YouTube zakazuje určité druhy obsahu so strelnými zbraňami," hovorí spoločnosť na svojej stránke. "Toto zahŕňa výrobu strelnej zbrane, streliva, veľkokapacitných zásobníkov, tlmičov a niektorých druhov príslušenstva pre strelné zbrane. Zákaz sa vzťahuje aj na inštrukcie ako prerobiť strelnú zbraň na automatickú."

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio