MOBIL.sk MOBIL.sk

Honor 9: Čínsky rytier v nablýskanej zbroji ide do predaja. Vieme cenu!
zdroj: honor.com

Honor 9: Čínsky rytier v nablýskanej zbroji ide do predaja. Vieme cenu!

Pred pár týždňami ohlásila firma Honor dostupnosť svojho modelu Honor 9 pre čínsky trh a dnes tu máme oficiálne vydanie pre ten európsky. Odo dnes si novinku kúpite aj na Slovensku.

Novinka disponuje 5,15-palcovým Full HD IPS displejom, ktorý je chránený 2.5D sklom. Prednú stranu ešte dopĺňa tlačidlo home s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov pod displejom a nad ním repráčik, predná 8 Mpx kamerka, ktorá podporuje natáčanie Full HD videa a klasické senzory svetla a priblíženia.

honor9midnightblueaam-630x564
hihonor.com

Rovnako ako vpredu, aj zadnú časť Honoru 9 pokrýva sklo, tentoraz 3D. Smerom k okrajom je zaoblené pre lepšie držanie. Huawei uvádza, že sa skladá až z pätnástich vrstiev. Sklenené plochy spája kovový rám po obvode, ktorý má pieskovaný povrch. Na zadnej strane sa nachádza aj dvojica objektívov, pričom jeden má rozlíšenie 20 Mpx, je monochromatický a bude zlepšovať kontrast a detail fotiek. Uožní tiež fotiť skvelé čiernobiele snímky. Ten druhý má rozlíšenie 12 Mpx. Ide o klasický farebný RGB senzor. Kombináciou dát z oboch fotoaparátov by mali vznikať veľmi ostré snímky a to aj v podmienkach s nedostatkom svetla. Objektívy potom dopĺňa dvojtónový LED blesk, laserové a PDAF ostrenie. Na modeli Honor 9, žiaľ, nenájdeme optickú stabilizáciu obrazu.

honor_9-08
hihonor.com

Honor 9 má dobre naložené aj po zvukovej stránke. Firma povolala do tímu producenta Rainera Maillarda, držiteľa ceny Grammy, aby pomohol optimalizovať zvuk Honoru 9. Firma Honor tiež spolupracovala so značkou Monster. Výsledkom ich spolupráce je ekvalizér Honor Purity. Materská spoločnosť Huawei potvrdila, že Honor 9 bude disponovať funkciou Huawei Histen pre bohatý 3D zvuk, ktorá ponúkne 3 rôzne režimi.

Honor 9

zdroj: youtube.com

Vnútro zariadenia bude osadené 8-jadrovým procesorom Kirin 960 s taktom 4 jadier Cortex-A73 na úrovni 2,4 GHz a druhá, úspornejšia štvorica Cortex-A53 bude taktovaná na 1,8 GHz. Tento procesor nájdeme aj v sesterskom Huawei P10. V Číne je dostupná aj 6 GB RAM verzia, ale u nás sa bude predávať len verzia so 4 GB RAM. Tie bude dopĺňať 64 GB vnútornej pamäte a komu by to nestačilo, bude sa dať rozšíriť o karty SDXC. Honor 9 bude poháňaný batériou o kapacite 3200 mAh a nabíjať sa bude cez USB-C konektor. Batéria pracuje s technológiou SuperCharge,  ktorá ju nabije za 30 minút na úroveň 40%. Výbavu budú dopĺňať NFC, GPS, Bluetooth 4.2, LTE Wi-Fi ac a dokonca infraport, ktorý je v dnešnej dobe skôr raritou. Bude možné ho použiť na ovládanie domácich spotrebičov. Smartfón dostal do vienka najnovší Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.1.


Predchodca Honor 8 bol veľmi obľúbeným a vyváženým zariadením a Honor 9 v jeho úspechoch, aspoň podľa papierových hodnôt, mieni pokračovať. Počkáme si na prvé recenzie. A cena? Cena sa pohybuje na hranici 499 €. Honor 9 je dostupný odo dnes vo farbách Glacier Gray, Sapphire Blue a Midnight Black.

Najnovšie z kategórie: Honor

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio