MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung začne opäť predávať svoj model Galaxy Note 7, ale tentoraz bez výbuchov. Údajne
zdroj: samsung.com

Samsung začne opäť predávať svoj model Galaxy Note 7, ale tentoraz bez výbuchov. Údajne

Minulý rok zažila spoločnosť Samsung naozaj krušné časy. Po uvedení modelu Galaxy Note 7 sa totiž začali objavovať správy o tom, že jeho batéria trpí chybou. Dochádzalo k samovznieteniu. Telefón tak poškodzoval majetok a zdravie svojich majiteľov.

Po viacerých pokusoch tento problém vyriešiť sa nakoniec Samsung rozhodol ukončiť predaj Galaxy Note 7 a ľuďom, ktorí si ho už zakúpili, vrátiť peniaze. Táto lekcia stála spoločnosť zhruba 1 miliardu dolárov. Cena je to vskutku vysoká a Samsungu pokazila hospodárske výsledky, ale napriek tomu sa spoločnosť rozhodla, že repasované modely Galaxy Note 7 začne predávať opäť.

Podľa webu The Wall Street Journal sa tak udeje 7. júla na domácej Juhokórejskej pôde. Telefón bude niesť prívlastok FE (“Fandom Edition”) a bude dostupný v prepočte za 543 € (700 000 Wonov). Cena je to krásna, nižšia, zrejme vynechali príplatky za výbuchy. Takmer repasovaných 400 tisíc zariadení pôjde na domáci trh. Keby ste si predsa len chceli túto raritku zadovážiť, tak vedzte, že malá, bližšie nešpecifikovaná časť pôjde neskôr aj na svetové trhy.

Samsung pozbierané smartfóny prestaval, vymenil vnútorné komponenty za iné, fungujúce, a predajom repasovaných Galaxy Note 7 sa bude snažiť aspoň jemne znížiť stratu, ktorú mu toto fiasko spôsobilo. Dúfajme, že sa tentokrát nedopočujeme o výbuchoch a vzplanutiach poškodzujúcich ľudské zdravie.

Najnovšie z kategórie: Samsung Galaxy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio