MOBIL.sk MOBIL.sk

Konečne sme sa dočkali! YouTube appka v mobiloch dostala „tmavý režim".
zdroj: pxhere.com

Konečne sme sa dočkali! YouTube appka v mobiloch dostala „tmavý režim".

Majitelia iOS zariadní môžu od dnes sledovať videá cez YouTube aj v tmavom motíve. Ak vlastníte Android, budete si ešte musieť chvíľu počkať...

Minulý rok sa Google rozhodol obohatiť webovú stránku YouTube o takzvaný „tmavý režim“. Ten je určený najmä na sledovanie videí potme, keďže tmavé farby pôsobia menej rušivo a šetria oči. YouTube v tmavých farbách sme si ale mohli vyskúšať len pri sledovaní priamo cez prehliadač. V mobilných aplikáciách takáto funkcia chýbala. Mnoho fanúšikov ale túžilo po tmavom režime aj v smartfóne a spoločnosť im konečne vyhovela.

Tmavý YouTube totiž mieri do iOS a Android aplikácií. Ide o režim veľmi podobný tomu, ktorý poznáme z desktopovej verzie. Majitelia iPhonov a iPadov si ho môžu vyskúšať už teraz, stačí si stiahnuť najnovšiu aktualizáciu appky. Pre aktivovanie musíte ťuknúť na ikonku svojho účtu, otvoriť Nastavenia a povoliť Tmavý motív. Celá aplikácia sa vám potom prepne do tmavých farieb.

YouTube

Čo sa týka Android zariadení, tie si musia na tento režim ešte chvíľu počkať. Google ale sľubuje, že príde čoskoro. Je ale určite zaujímavé, že konkurenčný iOS dostal update skôr ako „dcérsky“ Android, za ktorým spoločnosť Google stojí. Dôvodom je zrejme, že na jednotlivých platformách robia rozdielne tímy.

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio