MOBIL.sk MOBIL.sk

Fitbit Versa: Smart hodinky pre všetkých, ale najmä pre ženy
zdroj: Fitbit Versa / foto: Fitbit

Fitbit Versa: Smart hodinky pre všetkých, ale najmä pre ženy

Po vyše pol roku od uvedenia modelu Ionic je tu spoločnosť Fitbit opäť s novým modelom pre všetkých. Fitbit Versa prinášajú to, čo bolo vyčítané ich predchodcovi. Príjemnejšiu cenu a menšie rozmery.

Po tom, čo spoločnosť Fitbit investovala nemalé finančné prostriedky do kúpy spoločností Pebble, Vector a Coin, ktoré sa zaoberali smart hodinkami. Výsledkom týchto akvizícií bol model Fitbit Ionic, ktorý však nenaplnil očakávania zákazníkov ani samotnej spoločnosti Fitbit. Tá teraz ukazuje, že nestavila všetko na jednu kartu a prináša nový model s názvom Versa.

Ten ponúka štvorcový dizajn so zaoblenými rohmi a vzdialene pripomína Apple Watch. Hodinky sú malé, ľahké a sadnú tak aj na útlejšie ženské ruky, čo značí viac potencionálnych zákazníkov. Práve ženy mali problémy s modelom Ionic a ich neohrabaným ťažkopádnym dizajnom.

A cielenie na ženské publikum je vidieť aj pri druhom pohľade. Nová verzia softvéru hodiniek (2.0) totiž prináša funkciu pre sledovanie menštruačného cyklu. Fitbit už pred pár mesiacmi prisľúbil viac aplikácií pre svoju platformu, ktorých nedostaok bol tiež jeden z dôvodov, prečo sa Ionic až tak neuchytil.

Obrazovka má uhlopriečku 34 mm, čo je menej, než 38 mm model Apple Watch. Dizajnový jazyk stále vychádza z modelu Ionic (Pebble), ale všetko je akosi menšie a uhladanejšie. Vnútorná výbava sa nijak výrazne nezmenila, stále sú tu funkcie na sledovanie spánkovej aktivity, srdcového tepu, fitnes monitoring na displeji počas cvičení atď. Fitbit tvrdí, že hodinky Versa stačí nabiť raz za 4 dni. Zo skúsenosti však vieme, že pri reálnom používaní to bude menej.

Smart hodinky majú 2,5-gigabajtovú vnútornú pamäť pre offline hudbu a Fitbit uzatvoril partnerstvo so streamovacou službou Deezer, takže majitelia budú mať hudbu na prvé tri mesiace zadarmo. Novinkou je, že špeciálna edícia hodiniek Versa ponúkne aj NFC čip a bezkontaktné platby hodinkami službou Fitbit Pay. Túto možnosť model Ionic neponúkal. Mal však integrovaný GPS príjmač, ktorý vo Fitbit Versa chýba. Tieto dve funkcie sú však jediným rozdielom medzi modelmi.

Fitbit Versa druhy
Zákazníci budú mať na výber množstvo kombinácií farieb a náramkov / foto: Fitbit

Cena modelu Versa je bez pár centov 200 eur, čo je o 100 eur menej, než si spoločnosť pýtala za Ionic. Toto je teda nastavené dobre a lepšia cenová politika určite pomôže rozšíreniu modelu. Dodatočných 20 eur naviac zaplatíte v prípade, že si vyberiete špeciálnu verziu s NFC. Tá vám však na Slovensku bude na nič, keďže žiadna z našich bánk Fitbit Pay nepodporuje. Momentálne si ich môžete objednať na stránke výrobcu, no neskôr ich pravdepodobne bude možné zakúpiť aj u niektorého z predajcov elektroniky na Slovensku.

zdroj: Fitbit

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio