MOBIL.sk MOBIL.sk

Fitbit Ace: Aj deti už majú svoj fitnes náramok
zdroj: Fitbit

Fitbit Ace: Aj deti už majú svoj fitnes náramok

Spoločnosť Fitbit vytiahla eso z rukáva. Predstavuje fitnes náramok Fitbit Ace pre deti od 8 do 17 rokov. Tracker je zmenšenou verziou modelu Alta a na ruku padne ako uliaty práve najmladším ročníkom.

Neaktivita, sedavý spôsob života, či stravovanie sa prevažne v prevádzkach s rýchlym občerstvením sa prejavuje na vzhľade a zdraví dnešnej mládeže. Štatistiky poukazujúce na detskú obezitu tak dali vzniknúť novej triede fitnes smart zariadení. Spoločnosť Garmin už má na trhu niekoľko pomôcok v boji proti obezite maloletých, Fitbit sa pridal práve dnes.

Fitbit Ace / foto: Fitbit

Fitbit Ace je určený práve deťom a má im pomôcť aktívnejšie bojovať proti nadváhe. Náramok ponúka všetky funkcie, ktoré nájdeme aj u fitnes trackerov pre dospelých. Ponúka krokomer a tiež sledovanie spánkovej aktivity. Všetky oznámenia na náramku môžu byť počas vyučovania stlmené, aby dieťa nebolo rušené v škole počas vyučovania. Hodí sa aj vodeodolnosť, ktorá je najmä u detí nevyhnutnosťou alebo možnosť vymeniť náramok v prípade, že dieťa povyrastie.

Fitbit Ace / foto: Fitbit


Najväčšou zmenou prešiel softvér zariadenia. Ten je prispôsobený k tomu, aby rodičia mali nad aktivitou svojich detí istú mieru kontroly. Rodičia môžu vytvoriť rodinný účet a nastaviť všetky podrobnosti, ku ktorým má mať dieťa prístup. V prípade, že ho nejakými výsledkami či upozorneniami nechcú traumatizovať, jednoducho upozornenia a zobrazovanie týchto hodnôt vypnú. Prostredníctvom rodinného účtu môžu sledovať aktivitu svojho potomka aj v čase, keď je v škole. Zariadenie vydrží celých 5 dní na jedno nabitie.

Fitbit Ace / foto: Fitbit

Fitbit uvádza, že zariadenie je v súlade so zákonom o online ochrane súkromia detí (COPPA), pre ktorý majú napríklad deti v Nemecku zakázané nosiť smart náramky.Fitbit chce docieliť najmä to, aby mladiství pod smart dohľadom svojich rodičom trochu zmenili svoje návyky a od počítača sa presunuli k aktívnym činnostiam. Rovnako chce zabezpečiť, aby deti spali potrebných 9 až 12 hodín denne. Náramok totiž tieto informácie o deťoch zaneprázdneným rodičom prezradí, tí ich tak môžu lepšie usmerňovať.

Náramok padne na ruku ako uliaty práve najmladším ročníkom / foto: Fitbit

Zariadenie sa dá objednať na stránke výrobcu od dnešného dňa za cenu 99,95 eura. Ide o rovnakú cenu, za akú sa predáva náramok Fitbit Alta. Spoločnosť Garmin predáva svoj detský smart tracker Vivofit Jr. za nižšiu cenu.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio