MOBIL.sk MOBIL.sk

Toshiba predstavila vlastné inteligentné okuliare. Z ich ceny sa vám zatočí hlava
zdroj: Toshiba

Toshiba predstavila vlastné inteligentné okuliare. Z ich ceny sa vám zatočí hlava

Okuliare od Toshiby sa skladajú z klasických okuliarov a osobitného mini počítača, ktorý je poháňaný Windowsom.

Japonskú spoločnosť Toshiba poznáme najviac ako výrobcu televízorov, počítačov a notebookov. Táto medzinárodná firma, ktorá sídli, v Tokiu sa ale rozhodla vyskúšať aj trochu iný segment. Svetu predstavila svoje vlastné inteligentné okuliare. Na rozdiel od ostatných smart okuliarov ako napríklad Google Glass, nejde v tomto prípade o jeden kus elektroniky. Skladajú sa z obyčajných okuliarov, o ktoré je uchytený samostatný mini počítač dynaEdge od Toshiby.

DynaEdge Mini PC je prenosný počítač poháňaný Windowsom. Je určený pre ľudí, ktorí potrebujú výkonný prenosný PC, ale klasické laptopy im prídu príliš ťažkopádne. Tým, že ho umiestnili na okuliare, mu vymysleli celkom novú úlohu.

zdroj: Toshiba

Čo sa týka počítača, ten váži necelých 100 gramov. Skladá sa zo samotného počítača a malého displeja, ktorý sa nachádza tesne pred očami. Podľa vývojárov je to ako pozerať sa na klasický 5 palcový displej mobilu zo vzdialenosti 40 centimetrov. Počítač je vybavený GPS a akcelerometrom na sledovanie hlavy. Vpredu sa nachádza 5 megapixlový fotoaparát a nechýba ani drobný touchpad. Japonci mysleli aj na komunikáciu a súčasťou je aj reproduktor a mikrofón s funkciu potláčania hluku.

Napriek tomu, že okuliare sú poháňané Windowsom, nemusíte sa báť klasickej pracovnej plochy. Toshiba navrhla špeciálne užívateľské rozhranie, vďaka ktorému sa viete rýchlo dostať k dokumentom, kamere, zapnúť videochat a podobne.

zdroj: Toshiba

Z dizajnového hľadiska vyzerajú okuliare podstatne robustnejšie ako hore spomínané Google Glass. Celý počítač upevnený na ráme okuliarov nepôsobí práve imidžovo a medzi ľudí by ste si ho zrejme nezobrali. Napriek tomu sú ale okuliare pohodlné na nosenie. Aspoň tak ich zhodnotil redaktor z Engadget. Spokojný bol aj s viditeľnosťou displeja.

zdroj: Toshiba

Cena inteligentných okuliarov od spoločnosti Toshiba začína na 1 899 dolároch za model so základným Core M procesorom. Vzhľadom na sci-fi vzhľad a vysokú cenu to určite nie je niečo, čo je určené bežnému spotrebiteľovi. Inteligentné okuliare zatiaľ nenahradia smartfóny v našich vreckách. Sú určené skôr pre firmy a na nosenie počas vykonávania práce. Zamestnanci môžu vďaka tomu rýchlejšie prezerať schémy zariadení alebo konzultovať s odborníkom cez videohovor priamo počas práce.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio