MOBIL.sk MOBIL.sk

Operačný systém Android Wear čaká zmena názvu a loga
zdroj: wikimedia.org

Operačný systém Android Wear čaká zmena názvu a loga

Systém Android Wear poháňa inteligentné hodinky mnohých spoločností. Momentálne je dostupný vo verzii 2.9, ale Google chystá zmenu, ktorá je celkom logická.

Tá sa bude dotýkať zmeny názvu a loga systému. Jeden z používateľov systému si všimol, že pri nastavovaní svojich inteligentných hodiniek s operačným systémom Android Wear sa mu ukázala úplne nová ikona systému. Vzápätí na to si všimol, že aj samotný systém je pomenovaný inak, než je zvykom. Namiesto názvu Android Wear sa na nastavovacej obrazovke zjavuje neutrálnejší Wear OS. Ide o vcelku logickú zmenu.

Verzia 3 už pravdepodobne dostane úplne nový názov. Prečo však z pomenovania zmizne slovo Android? Faktom je, že sa o operačný systém Android jedná. Lenže od čias prvej verzie, keď prvé hodinky vyrábali iba značky vyrábajúce aj samotné smartfóny sa toho veľa zmenilo.

Obrazovka pri nastavovaní zariadenia s novým logom a názvom / Reddit
Obrazovka pri nastavovaní zariadenia s novým logom a názvom / Reddit


Dnes sa portfólio inteligentných hodiniek značne rozšírilo, a tak medzi značkami nájdeme aj štandardných výrobcov hodiniek, ktorí si uvedomili, že ak chcú v dnešnom svete prežiť, musia ku avojim klasickým náramkovým hodinkám ponúkať aj alternatívu v podobe smart hodiniek.

Lenže tu už sú do veľkej miery zákazníkmi aj ortodoxní používatelia operačného systému iOS a tí si jednoducho ku svojmu iPhonu nekúpia niečo, čo na sebe nesie názov Android. Spoločnosť Google tak chce zmenou názvu osloviť širšie masy. Google nie je žiadnym nováčikom v premenovávaní služieb. V čerstvej pamäti máme rebranding služby Android Pay na Google Pay, ktorý sa odohral len nedávno.

Je pravdepodobné, že sa oficiálneho predstavenia nového systému pre inteligentné hodinky dočkáme už čoskoro.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio