MOBIL.sk MOBIL.sk

Budúca generácia bezdrôtových slúchadiel AirPods prinesie niekoľko noviniek
zdroj: pexels.com

Budúca generácia bezdrôtových slúchadiel AirPods prinesie niekoľko noviniek

Prvé bezdrôtové slúchadlá od Applu s názvom AirPods sú na trhu už nejaký ten rok. V dohľadnej dobe sa očakáva ich druhá generácia, ktorá malé "špunty" posunie na novú úroveň.

Lepšia výdrž batérie

Prvou novinkou, ktorú zrejme ocení každý, bude lepšia výdrž batérie. Síce nie je známa žiadna konkrétna kapacita batérie, ale niektoré komponenty nasvedčujú tomu, že AirPods 2 jednoducho vydržia dlhšie. Dôkazom má byť použitie čipu W2, ktorý mal premiéru v hodinkách Apple Watch tretej série. Ten dokáže pri používaní technológií Bluetooth a Wi-Fi ušetriť až 50 % energie vporovnaní s čipom W1 nachádzajúcim sa v súčasných AirPods. To predznamenáva zlepšenie výdrže. Vďaka čipu W2 bude v slúchadlách našim povelom nonstop načúvať hlasová asistentka Siri. Budete ju môcť kedykoľvek spustiť klasickou frázou: "Hey, Siri!"

Budú hrať lepšie

Analytici banky Barclay's tiež prišli so správou, že slúchadlá pravdepodobne neuzrú svetlo sveta skôr ako v roku 2019. Apple vraj totiž pracuje na zlepšení akustických vlastností, a to najmä integrovaním nejakej formy potláčania okolitého hluku.

Vodeodolné?

Zároveň analýzy nevylučujú, že sa vynoveného modelu nedočkéme už túto jeseň. Mohlo by ísť o jemne vylepšený model s novým úsporným čipom W2 a Siri "na palube". Cena pôvodných AirPods by sa tak určite znížila a skutočná revolúcia v podobe potláčania hluku a vodeodolnosti by mohli prísť o rok neskôr (2019).


via GIPHY

Apple predstavil slúchadlá AirPods v septembri 2016 a hoci prinášali veľmi vydarený kompaktný dizajn, spoločnosť im nastavila relatívne odvážnu cenu 179 eur. To medzi fanúšikmi rozvírilo vášne, pretože za tú cenu sa dajú kúpiť už naozaj kvalitné slúchadla na uši. 8-gramové AirPods sa však vzhľadom na ich cenu tešia aj tak pomerne veľkej obľube.

Nedávno sme priniesli článok o tom, že istému američanovi vybuchli pri tréningu v posilňovni. Možno aj to vyburcovalo Apple k tomu, aby ich v budúcnosti spravil vodeodolnými. Agresívny pot pri cvičení totiž dokáže jemnú elektroniku poškodiť a poškodený je tým najmä zákazník, čo si Apple nemôže dovoliť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio