MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia 9 príde s týmito dvomi zásadnými funkciami!
zdroj: Nokia (HMD Global)

Nokia 9 príde s týmito dvomi zásadnými funkciami!

Spoločnosť HMD Global vyrábajúca telefóny značky Nokia sa naozaj rozbehla. Po minuloročných modeloch a predstavení súčasných modelov pre rok 2018, sú v prípravách ďalšie revolučné kúsky.

Nedávno sme sa dočkali Nokie 8 Sirocco, ktorá istým spôsobom supluje neprítomnosť plnohodnotnej vlajkovej lode. Ponúka nadpriemerné funkcie, prémiový dizajn a materiály, ale akosi stále stráca dych na súčasnú špičku. Preto sa do hľadáčika niektorých novinárov dostávajú budúce projekty Nokie, ktoré by tento stav mali napraviť.

Azda najočakávanejším z nich je model Nokia 9. Ten má obsahovať to najlepšie, čo by ste v mobile mohli hľadať. Okrem skvelého fotoaparátu s piatimi optikami sa však v Nokii 9 dočkáme aj iných vyspelých prvkov. Prvým z nich bude čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji smartfónu podobne, ako sme to videli na veľtrhu MWC v Barcelone u konceptu Apex od čínskeho výrobcu Vivo. Spoločnosť Vivo už predstavila aj komerčne dostupný model s touto technológiou, ktorý sa však predáva výhradne v Číne. Správu zverejnil používateľ čínskej sociálnej siete Baidu, ktorého dôveryhodnosť je už časom overená. Informoval o tom server PhoneArena.

Ďalším zaujímavým prvkom bude určite výrez displeja v štýle iPhonu X. Táto informácia nie je nijako zarážajúca, keďže v poslednej dobe sa s takýmito smartfónmi doslova roztrhlo vrece. Či sa nám to páči alebo nie, výrezy sa v roku 2018 stanú štandardom pre veľké množstvo zariadení. Informáciu priniesol server NokiaPowerUser.

Vo všeobecnosti sa u Nokie 9 predpokladá použitie 5,7-palcového bezrámčekového displeja s pomerom strán 18:9. Procesorom by mal byť Qualcomm Snapdragon 845, ktorý môže pracovat na frekvencii až 2,9 GHz. Predstavenie modelu 9 sa očakáva v priebehu mesiaca august. Podrobnejšie informácie však stále ostávajú zahalené rúškom tajomstva.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio