MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram a Snapchat odstránili Giphy zo svojich appiek kvôli tomuto rasistickému obrázku
zdroj: Pexels.com, Giphy

Instagram a Snapchat odstránili Giphy zo svojich appiek kvôli tomuto rasistickému obrázku

Rasistický GIF pobúril užívateľov a obe spoločnosti tvrdo zakročili - databázu Giphy zo svojich aplikácií úplne odstránili, kým problém nevyriešia.

Jedna z najväčších online databáz s animovanými obrázkami GIF Giphy je obľúbená medzi používateľmi po celom svete. Používať ju môžeme v Messengeri na posielanie GIFov, ale napríklad aj v Instagrame a Snapchate pri pridávaní nálepiek. Zdá sa ale, že autori majú na krku vážny problém, keďže Snapchat aj Instagram ju dočasne odstránili zo svojich aplikácii. Dôvodom je rasistický obrázok, ktorý sa do databázy Giphy dostal a ktorý pobúril mnohých používateľov.

Ide o animovaný GIF, ktorý ráta kriminálne smrti černochov. Ich počet stále rastie a biely blonďák s mikrofónom hovorí: „Len ďalej krúť Bonzo, čísla stále rastú!“ Už len samotné slovo, ktorým pomenovávajú černochov je urážlivý, v súvislosti s kontextom je to o to horšie. Tento GIF ste si mohli umiestniť kdekoľvek na svoj príbeh alebo poslať priateľovi.

zdroj: @LyaunaAugmon

Spoločnosť stojaca za Snapchatom sa vyjadrila, že „odstránila tento GIF a zablokovala Giphy kým si nebudú istí, že sa podobná vec nezopakuje“. Zatiaľ čakajú na vývojársky tím z Giphy, aby problém odstránili. V podobnom duchu sa niesla aj odpoveď konkurenčného Instagramu: „Tento druh obsahu na Instagrame nemá miesto. Prerušili sme integráciu s Giphy kým nevyšetria problém.“

Samotní autori stojaci za Giphy sa k problému nevyjadrili. Rozhodne to pre nich ale nie je dobrá reklama. Snapchat začal túto databázu podporovať len koncom februára a už je na svete tak vážny problém. Uvidíme, ako sa to nakoniec vyrieši a kedy si budeme môcť zas posielať animované GIFy.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio