MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone 12 príde o výrez na hornej strane displeja
zdroj: MOBIL.sk

iPhone 12 príde o výrez na hornej strane displeja

V minulom roku sa na displeji výročného iPhonu objavil výrez. Dizajnový prvok, ktorý ukrýva senzory a sústavu predných kamier si mnohí zamilovali, no nájde sa aj dosť odporcov.

Po tom, čo bola spoločnosť Apple kritizovaná za to, že v novom iPhone zvolila úplne nový prístup k bezrámčekovému displeju, sa karta začala akosi otáčať. Pred nedávnom sme písali článok o tom, ako sa výrez stal poznávacím znamením iPhonu X a jeho majiteľov všeobecne. A keďže je spoločnosť Apple stále vnímaná ako prémiová značka, aj ostatní výrobcovia chcú svojim zákazníkom dopriať pocit výnimočnosti.

Značky predstavili alebo sa chystajú predstaviť množstvo smartfónov s výrezmi

zdroj: Techhangout / twitter.com


Na technologickom veľtrhu MWC v Barcelone sa to začalo hemžiť smartfónmi z výrezom. Konceptu sa chopili najmä čínske značky, no videli sme aj smartfóny od tradičných výrobcov ako je napríklad spoločnosť ASUS. Huawei má v príprave hneď tri smartfóny z výrezom, ktoré predstaví už o pár týždňov. Na webe sa objavili aj smartfóny od Motoroly, LG alebo OnePlus. To znamená, že výnimočnosť výrezu pominie. Apple sa teda zrejme hodlá posunúť ďalej.

Podľa kórejského webu ETnews, sa spoločnosť Apple chystá v roku 2019 zbaviť výrezu na svojich iPhonoch. Prezradili mu to zdroje blízke americkému výrobcovi smartfónov. Po modeloch pre rok 2018, ktoré nám Apple predstaví už v septembri tohto roka, sa v nasledujúcom roku dočkámedisplejov, ktoré budú pokrývať celú prednú stranu, a to bez výrezov a rámčekov.

iphone-x-notch-sensor-housing

Výrez je samozrejme domovom senzorov a kamier, a tak je na mieste otázky, ako Apple vyrieši umietnenie týchto súčastí. Zdroje webu ETnews prišli hneď s niekoľkými možnosťami. Apple možno do OLED displejov vyreže diery pre tieto súčasti alebo použije malú čiernu plochu vo vrchnej časti displeja, ktorá bude obsahovať integrované senzory. Je tu aj možnosť, že sa dovtedy technológia na čítanie odtlačkov prstov v displeji zdokonalí natoľko, že sa spoločnosť Apple v roku 2019 rozhodne integrovať ju do svojich zariadení.

Momentálne je však výrez zrejme najlepším riešením, ako na prednú stranu umiestniť všetky potrebné komponenty a zároveň používateľom dopriať čo najväčšiu plochu displeja. Dovtedy tu s nami výrezy displejov určite ostanú.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio