MOBIL.sk MOBIL.sk

Hlasová asistentka Alexa má problém: Z ničoho nič sa začne desivo smiať
zdroj: amazon.com

Hlasová asistentka Alexa má problém: Z ničoho nič sa začne desivo smiať

Toto nie je niečo, čo chcete počuť v noci o tretej ráno...

Hlasových asistentiek a asistentov je na svete mnoho. Sú to počítačové programy, ktoré na základe určitých algoritmov vyhodnocujú a odpovedajú na vaše slová. Aj keď sa čoraz viac a viac blížia k dokonalosti, stále ide len o počítačové programy. A tie môžu občas zlyhať. To je aj prípad hlasovej asistentky menom Alexa, ktorú nám predstavila spoločnosť Amazon ešte v 2016.

Alexa je úzko spojená s inteligentným reproduktorom Echo, ale dá sa používať aj na iných zariadeniach. Problémom je, že zákazníci sa na ňu v poslednej dobe začali sťažovať. Údajne sa niekedy, z ničoho nič, začne z jej vnútra ozývať tak trochu desivý smiech. Po Twitteri aj YouTube sa šíria videá nespokojných zákazníkov so smejúcou sa Alexou. Asi každý musí uznať, že smiech nepôsobí práve príjemne.

zdroj: twitter.com / CaptHandlebar

Amazon sa už stihol k celému problému vyjadriť. Údajne si sú vedomí tejto chyby a pracujú na jej oprave. Zatiaľ ale neoznámili, kedy vlastne tá oprava príde, ani v akom sú štádiu. Užívatelia sa začali s Alexinym smiechom stretávať koncom februára a zatiaľ im nezostáva nič iné, len si na to zvyknúť. Toto určite nie je dobrá reklama pre Amazon Echo, obzvlášť nie v čase, kedy je čerstvo na trhu nový hráč – reproduktor HomePod od Apple.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio