MOBIL.sk MOBIL.sk

3 najzaujímavejšie aplikácie na výučbu cudzích jazykov
zdroj: MOBIL.sk

3 najzaujímavejšie aplikácie na výučbu cudzích jazykov

Ak sa chcete naučiť cudzí jazyk, ale nechce sa vám kvôli tomu chodiť na kurz, máme pre vás riešenie. Moderné aplikácie na výučbu cudzích jazykov ponúkajú sofistikované spôsoby, ako získať viac než základy.

Aplikácií na výučbu cudzích jazykov je dnes nepreberné množstvo. Niektoré sú kvalitnejšie, iné menej. Aby sme vám ušetrili čas pri hľadaní, vybrali sme 3 najzaujímavejšie. Všetky sú vo svete veľmi obľúbené a každá ide na vzdelávanie trochu inak. Nudiť by ste sa však s nimi určite nemali.

Duolingo - škola hrou a úplne zadarmo

Duolingo má veľmi špeciálne postavenie medzi týmito aplikáciami. Celá forma výučby prebieha formou hrania. Za správne odpovede sa posúvate ďalej, za nesprávne nie. Každá z lekcií je akýmsi levelom, ktorý musíte prejsť a pokiaľ sa vám to podarí, získavate body. Tie sú potom premietnuté do prehľadného grafu, kde vidíte svoj pokrok. Občas jednoducho aj zabudnete, že sa učíte jazyk. Napriek tomu sa vám ale informácie do pamäte zapisovať budú. Duolingo síce svojimi možnosťami nejde veľmi do hĺbky, ale svoju úlohu na prekonanie prvotného odporu k učeniu sa zvláda naozaj na výbornú.

Jednotlivé témy vás naučia všetko potrebné pre základnú konverzáciu. Jednotlivé lekcie sú zložené z rôznych zadaní. Posluch, výslovnosť, preklad, tvorba viet a podobne. Na aplikácii je tiež dobré, že existuje aj vo webovej verzii, takže na pokračovanie vo výučbe nepotrebujete nutne svoj mobil. Stačí akýkoľvek počítač a prístup na internet. Môžete si vybrať zo veľkého množstva jazykov, ku ktorým ročne pribudne niekoľko ďalších. Nachádza sa medzi nimi napríklad aj Klingónština.


Babbel - ako malé dieťa

Ani Babbel nie je štandardná forma výučby jazyka. Používa na ňu pasívne učenie podobne ako Duolingo. Vždy máte jeden jazyk, ktorému rozumiete a sprevádza vás lekciami a následne druhý, ktorý sa učíte. Opakovaním otázok a fráz si v mozgu postupne vytvárate informáciu podobne ako malé dieťa. Ani tu však neprechádzate celú slovnú zásobu, aplikácia totiž vyučuje prostredníctvom záujmov. Pri výslovnosti vás opravuje dovtedy, kým ju slová nevyslovujete akceptovateľne a dostatočne presne na to, aby vám iný človek rozumel.

Jedna lekcia zvyčajne trvá 10 - 15 minút. Babbel je ale platenou aplikáciou. Prvá lekcia je zadarmo, no za ostatné musíte zaplatiť. Cena za výučbu sa určuje podľa toho či si zaplatíte mesiac alebo jeden rok.


Tandem - stále niekto po ruke

Veľmi zaujímavý koncept učenia nájdete v aplikácii Tandem. Tá spája ľudí z celého sveta, s ktorými môžete jednoducho komunikovať a vylepšovať vaše jazykové znalosti. Tandem má základňu v 1 milióne používateľov zo 150 krajín sveta, takže máte záruku, že tu stále nájdete niekoho po ruke. Už teda nie je dôležité, odkiaľ ste. Máte možnosť naučiť sa cudzí jazyk priamo od ľudí, ktorí ho používajú ako svoj základný, materský.

Tandem vám pomôže bez poplatku nájsť ľudí na praktizovanie angličtiny, čínštiny, francúzštiny, japončiny, portugalčiny, nemčiny, taliančiny a španielčiny. Tí náročnejší z vás si môžu zaplatiť súkromného lektora, ktorý vás bude vyučovať formou klasických lekcií.

Najnovšie z kategórie: Skvelé Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio