MOBIL.sk MOBIL.sk

Prieskumník nás dneškom definitívne opúšťa. Čo po novom znamená raketa na Facebooku?
zdroj: facebook.com

Prieskumník nás dneškom definitívne opúšťa. Čo po novom znamená raketa na Facebooku?

Tak, červená raketa Prieskumník definitívne dolietala! V týchto dňoch opúšťa naše Facebook účty a my sme sa pozreli na to, ako to celé prebieha...

Len málo noviniek otriasli slovenským internetom tak, ako zavedenie Prieskumníka. Slovensko sa spolu s niekoľkými ďalšími krajinami stalo na niekoľko mesiacov pokusným králikom najväčšej sociálnej siete. Po zavedení červenej rakety sa na ňu behom chvíle spustila vlna „hejtu“. Za ten čas sme si ale na dve separátne časti celkom zvykli a mnohí užívatelia po čase zmenili názor a Prieskumník im vyhovoval. Nebola to ale väčšina, keďže pred pár dňami nás Facebook nformoval o tom, že oficiálne končí.

Včera sa objavili prví užívatelia, ktorým raketa z Facebooku zmizla a dnes to vo veľkom pokračuje. Väčšina Slovákov už má príspevky od stránok a priateľov na jednom mieste. Je preto veľká pravdepodobnosť, že zmeny ste zachytili aj na vlastnej koži. Poďme sa pozrieť, ako celá to celé prebieha.

Z webstránky Facebooku zmizol Prieskumník úplne. Medzi záložkami Novinky a Messenger by ste preto túto funkciu hľadali márne. Zároveň je váš Newsfeed mixom príspevkov zo stránok a priateľov presne tak, ako to bolo pôvodne. 

facebook.com

V mobilných aplikáciách je ale situácia trochu iná. Obsah je presunutý na hlavnú nástenku Newsfeed, ale záložka Prieskumníka zostáva. Slúži na iný účel – zhromažďuje populárny obsah zo stránok, ktoré nemáte lajknuté. V mojom prípade táto záložka zmizla po tom, čo som aplikáciu Facebook aktualizoval. Podľa reakcií na internete ale niektorým užívateľom zostáva aj po aktualizácií.

Prechod na starý spôsob zobrazovania a definitívne zrušenie Prieskumníka sa ale nezaobišiel bez vážnych problémov. Viacerým užívateľom sa stáva, že im načítané príspevky miznú a striedajú ich iné. Môže sa tak stať, že uvidíte fotografiu priateľa a zrazu ju vystrieda napríklad reklama. Veríme, že tento problém sa behom najbližších dní odstráni.

facebook.com

Na záver ešte treba pripomenúť, že nevieme, či bude Facebook rovnaký, ako predtým. Pre bežných „konzumentov“ sa teda napriek určitým chýbam vracia do normálu. Otázka ale stále zostáva, či sa majiteľom stránok začne opäť zvyšovať dosah a či sa bude menej tlačiť na platenú reklamu, ako to bolo v minulosti. To všetko sa uvidí až v najbližších dňoch. A čo vy? Zmizol vám už Prieskumník a zaznamenali ste prípadne nejaké chyby?

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio